Aktualności

Grafika, która wyraża więcej niż słowa. Podziękowania dla policjantów od wyjątkowej dziewczynki

Data publikacji 20.06.2024

Dzielnicowy asp. Tomasz Pytlarczyk odebrał niezwykłe podziękowania za zaangażowanie w charytatywną pomoc dla Kornelii. Zostały one wyrażone symbolami graficznymi, czyli językiem, w którym Kornelia potrafi się komunikować. Ta wyjątkowa dziewczynka wymaga intensywnej i kosztownej rehabilitacji oraz ciągłej opieki w poradniach specjalistycznych. To dla niej garwolińscy policjanci, pracownicy Policji i inne życzliwe osoby zbierają plastikowe korki, które trafiają do recyklingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomagają w jej leczeniu.

Garwolińscy policjanci zawsze starają się wspierać akcje, happeningi czy festyny charytatywne, których celem jest zebranie funduszy dla ciężko chorych dzieci, na ich leczenie i rehabilitację. Dzielnicowy asp. Tomasz Pytlarczyk od dawna aktywnie angażuje się w działalność charytatywną. To z jego inicjatywy zorganizowana została kolejna akcja zbierania plastikowych nakrętek. Jej celem była pomoc Kornelii, która choruje na mózgowe porażenie dziecięce i wymaga intensywnej i bardzo kosztownej rehabilitacji oraz ciągłej opieki w poradniach specjalistycznych.

Dziewczynka porozumiewa się za pomocą specjalnego systemu komunikacji pozawerbalnej. Używa do tego układu znaków graficznych, który jest prosty w swoim przekazie. Dzięki niemu zarówno nadawca, jak i odbiorca w łatwy sposób rozpoznają elementy znajdujące się na obrazku. Kornelka razem z rodzicami przy użyciu piktogramów przekazała asp. Tomaszowi Pytlarczykowi wzruszające podziękowania. To grafika, która wyraża więcej niż słowa.

Garwolińscy policjanci w dalszym ciągu zapewniają, że będą wspierać akcję, a plastikowych nakrętek wciąż przybywa.

grafika z podziękowaniami, którą wykonała dziewczynka dla policjantów

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony