Aktualności

Sprawne i profesjonalne działanie dyżurnego oraz kryminalnych uratowało mężczyznę

Data publikacji 21.06.2024

Profesjonalne i skuteczne działanie dyżurnego z komisariatu Policji w Śródmieściu pomogło kryminalnym szybko dotrzeć do mężczyzny, którego życie i zdrowie było zagrożone. Odnaleziony 47-latek był ranny, dzięki policjantom szybko trafił pod opiekę specjalistów.

Wczoraj, 20 czerwca tuż przed godz. 19.00 dyżurny z komisariatu Policji przy ul. Długa Grobla 4 odebrał zgłoszenie, że mężczyzna, który wcześniej kontaktował się z instytucją pomocową, chce odebrać sobie życie. Zgłoszenie zostało przesłane przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Asp. szt. Mirosław Lewandowski, który ma wieloletnie doświadczenia na stanowisku kierowania, doskonale wiedział, że przy tego typu zgłoszeniach liczy się czas.

Policjant powiadomił kryminalnych, aby byli w gotowości na błyskawiczne przemieszczenie się w miejsce, o którym ich powiadomi. Mundurowi nie tracąc czasu, sprawdzili miejsce, w którym mężczyzna był ostatni raz. Kryminalni sprawdzali logowania jego telefonu, pojechali na ul. Rzeźnicką, jednak go tam nie zastali.

W tym czasie dyżurny nawiązał kontakt telefoniczny z poszukiwanym 47-latkiem. Mężczyzna cały czas deklarował zamiar odebrania sobie życia, mówił też, że ma przy sobie przedmiot, którym to zrobi. Asp. szt. Mirosław Lewandowski nie dawał za wygraną i dzięki swoim umiejętnościom interpersonalnym wydobył od mężczyzny oczekiwaną informację. Dyżurny przekazał kryminalnym lokalizację i dalej prowadził rozmowę, zdobywając policjantom cenny czas.

Funkcjonariusze szybko byli na miejscu i zaczęli przeczesywać niewielki teren w rejonie dzielnicy Chełm. Po krótkim czasie zauważyli siedzącego na ławce mężczyznę z zakrwawioną twarzą, udzielili mu pomocy przedmedycznej i wezwali ratowników. 47-latek z niegroźną raną trafił pod opiekę specjalistów.

Codzienna policyjna praca to nie tylko zatrzymywanie sprawców przestępstw, podejmowanie interwencji czy patrolowanie gdańskich ulic. Bardzo często funkcjonariusze w sposób bezpośredni ratują ludzkie życie. Udzielają pomocy przedmedycznej pokrzywdzonym, sprawcom przestępstw, ale także osobom, które chcą odebrać sobie życie. Dzięki profesjonalnej i szybkiej akcji dyżurnego oraz kryminalnych z komisariatu w Śródmieściu ludzkie życie zostało uratowane.

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku.

(KWP w Gdańsku / kc)

ramka pomocowa

Powrót na górę strony