Aktualności

Krakowscy policjanci zatrzymali 38-latka podejrzewanego o dokonanie podwójnego zabójstwa

Data publikacji 21.06.2024

20 czerwca br., w jednym z bloków na krakowskiej Olszy doszło do zabójstwa dwojga starszych osób. Na miejscu, przez cały dzień śledczy prowadzili oględziny oraz zabezpieczali ślady. 38-letni sprawca, syn ofiar, został zatrzymany.

20 czerwca br., po godzinie 7.00 oficer dyżurny krakowskiej komendy miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z bloków na terenie krakowskiej Olszy na klatce schodowej znajdują się dwie ranne osoby. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy po wejściu na klatkę schodową znaleźli ciała starszego małżeństwa. Policjanci na miejscu zatrzymali ich 38-letniego syna, podejrzewanego o pozbawienie rodziców życia.

Przez cały dzień trwały oględziny prowadzone przez policyjnych techników oraz grupę dochodzeniowo-śledczą pod nadzorem prokuratora. 38-latek został przewieziony do komisariatu, gdzie prowadzone były z nim dalsze czynności.

21 czerwca br., 38-latek zostanie doprowadzony do krakowskiej prokuratury, gdzie najprawdopodobniej usłyszy zarzut zabójstwa.

Za zabójstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 10 lat bądź kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony