Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli serwer z pirackimi plikami

Data publikacji 25.07.2008

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP w Szczecinie zabezpieczyli serwer, który służył do wymiany danych między użytkownikami sieci internetowej na jednym ze szczecińskich osiedli. Na serwerze znajdowało się ponad 4 tys. GB z pirackimi programami, grami, filmami i muzyką. Zatrzymano dwie osoby. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Specjaliści od zwalczania przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że na serwerze jednej z osiedlowych sieci internetowych rozpowszechniane są pirackie pliki zawierające muzykę, gry, filmy oraz nielegalne oprogramowanie. Proceder odbywał się za pośrednictwem serwera typu ftp. Policjanci sprawdzili tę informację. Na serwerze, który znaleźli w pomieszczeniu na zsyp, na 7 piętrze jednego z budynków, znajdowało się ponad 4 tys. GB nielegalnych plików. Przejrzenie jego całej zawartości zajęłoby około 2 miesięcy. Serwer został zabezpieczony.

Policjanci ustalili administratora sieci oraz właściciela firmy dostarczającej Internet. Wczoraj usłyszeli oni zarzuty uzyskiwania bez zgody osoby uprawnionej programu komputerowego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz policjanci analizują wszystkie dane zawarte na serwerze i sprawdzają, czy nie ma tam filmów z treściami niedozwolonymi.
Powrót na górę strony