Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bracia odpowiedzą za zabójstwo

Data publikacji 24.08.2008

Policjanci z Chełma, 5 godzin po otrzymaniu informacji o zabójstwie 21-latka, zatrzymali pierwszego z podejrzanych. Jego brat wpadł kilka godzin później. Śledczy ustalają, na jakim tle doszło do zabójstwa. Prawdopodobnie jeszcze dziś obaj bracia trafią przed oblicze prokuratora. Sprawcom za zabójstwo grozi dożywocie.

Wczoraj o 8.30 dyżurny z Chełma otrzymał informację, że w miejscowości Białopole zostały znalezione zwłoki młodego mężczyzny. Ciało znajdowało się na schodach nowobudowanego domu i było częściowo obnażone. Na zakrwawionej głowie leżał pustak.

Natychmiast na miejsce przyjechali policjanci dochodzeniowo-śledczy, operacyjni i technicy kryminalistyczni. Dołączyli do nich również eksperci z komendy wojewódzkiej w Lublinie. Ustalono, że denatem jest 21-letni Tomasz S., mieszkaniec Białopola.

5 godzin później zatrzymano pierwszą osobę podejrzaną o dokonanie tego zabójstwa. 17-letni Paweł O., również mieszkaniec Białopola, w czasie zatrzymania był trzeźwy. Kilka godzin później został zatrzymany jego brat Piotr (2 promile alkoholu w organizmie). Policjanci ustalili, że obaj bracia w nocy z piątku na sobotę przebywali w towarzystwie Tomasza i prawdopodobnie pili z nim alkohol. Śledczy ustalają teraz, na jakim tle doszło do zabójstwa. Zabezpieczono liczne ślady, które pomogą ustalić przebieg tragicznych zdarzeń i będą stanowić dowody w prowadzonym śledztwie.

Prawdopodobnie jeszcze dziś obaj bracia trafią przed oblicze prokuratora. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony