Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy kradzieży paliwa w areszcie

Data publikacji 24.08.2008

W sobotę sąd aresztował na wniosek policjantów ze Żnina sprawców kradzieży paliwa. Mężczyźni wykorzystując własne samochody zakładali zagraniczne tablice rejestracyjne i tak przygotowanym pojazdem podjeżdżali na wytypowane wcześniej stacje benzynowe. Po zatankowaniu do pełna odjeżdżali nie płacąc. Jak się później okazało przestępczy proceder nie był ich jedynym sposobem na "łatwe pieniądze".

Do pierwszego przestępstwa doszło w styczniu tego roku. Mężczyźni wykorzystując własne samochody zakładali zagraniczne tablice rejestracyjne i tak przygotowanym pojazdem podjeżdżali na wytypowane wcześniej stacje benzynowe. Po zatankowaniu do pełna odjeżdżali nie płacąc. Jak się później okazało okradali w ten sposób stacje benzynowe na terenie całego niemal powiatu. Sięgali także po paliwo, z zaparkowanych na niestrzeżonych parkingach, samochodów ciężarowych.

Wielomiesięczna, żmudna praca żnińskich policjantów dała rezultaty w miniony piątek.  Wspólnie z policjantami z grupy antyterrorystycznej komendy wojewódzkiej przeszukali mieszkania należące do podejrzanych. Znaleziono kilkanaście beczek ze skradzionym wcześniej paliwem, kilka sztuk tablic rejestracyjnych oraz samochody, którymi dokonywali przestępstw. Zabezpieczone przez mundurowych dokumenty świadczą, iż mężczyźni trudnili się najprawdopodobniej również wyłudzaniem kredytów. W sprawie planowane są kolejne zatrzymania.

Powrót na górę strony