Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Argumentem w małżeńskich kłótniach był nóż

Data publikacji 25.08.2008

W trakcie sprzeczki rodzinnej 41- letnia kobieta ugodziła nożem swojego męża. 37- letni poszkodowany został przewieziony do szpitala. Badanie alkotestem wykazało, że współmałżonkowie byli pijani. Policjanci ustalają przyczyny zdarzenia. Tymczasem podobne zdarzenie zakończyło się dla mieszkanki w Gdyni w tymczasowym areszcie. Kobieta trzykrotnie pchnęła nożem swojego męża. Tragicznie dla mężczyzny skończyła się awantura w Jeleniej Górze. Mężczyzna zmarł od ciosu nożem w klatkę piersiową.

Wczoraj około godziny 15.30 oficer dyżurny z Działdowa otrzymał informację o kłótni małżeńskiej, do której doszło w jednym z domów w miejscowości Narzym.

Jak ustalili policjanci, w trakcie sprzeczki małżeńskiej 41- letnia Katarzyna S. ugodziła nożem swojego współmałżonka. 37- letni mężczyzna został przewieziony do szpitala w Działdowie.

Późniejsze badanie alkotestem wykazało, iż obydwoje współmałżonkowie byli pod znacznym działaniem alkoholu. Kobieta miała ponad 1 promil alkoholu w organizmie, mężczyzna zaś prawie 3 promile.

O wiele groźniej sytuacja wyglądała w jednym z mieszkań w Gdyni.
 
Wczoraj w godzinach popołudniowych Sąd Rejonowy w Gdyni zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy wobec 57-letniej kobiety, która w piątek, podczas kłótni rodzinnej, trzykrotnie ugodziła nożem swojego męża. Teraz grozi jej kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Do zdarzenia doszło w piątek, około godziny 12:30. Mieszkanka jednego z bloków znajdujących się przy ul. Bzowej poinformowała dyżurnego gdyńskiej komendy, że w jednym z mieszkań, przez otwarte drzwi, zobaczyła leżącego na podłodze mężczyznę, a nad nim pochyloną płaczącą kobietę. Na koszuli leżącego widać było plamy krwi.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, wezwano też karetkę pogotowia. Lekarz odkrył ranę w okolicach obojczyka, a że obrażenia zagrażały życiu pokrzywdzonego - mężczyznę przewieziono do szpitala. Policjanci zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków zdarzenia.

Śledczy ustalili, że w mieszkaniu doszło do awantury domowej. Podczas kłótni 57-letnia kobieta w trakcie sprzeczki trzykrotnie ugodziła nożem w klatkę piersiową swojego o dwa lata starszego męża.
Kobieta najprawdopodobniej odpowie za usiłowanie zabójstwa - grozi jej kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.


Tymczasem Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o zabójstwo swojego konkubenta. Pijana kobieta nożem śmiertelnie ugodziła mężczyznę. Teraz grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.

24 sierpnia 2008 roku około 13.25 oficer dyżurny Policji w Jeleniej Górze otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zwłokach mężczyzny w jednym z jeleniogórskich mieszkań. Na miejsce zdarzenia została wysłana grupa dochodzeniowo-śledcza. Jak ustalili policjanci, około dwóch godzin wcześniej pomiędzy parą konkubentów, którzy wcześniej pili alkohol doszło do sprzeczki. W pewnym momencie 49-letnia kobieta nożem śmiertelnie ugodziła mężczyznę w klatkę piersiową. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało blisko 3 promile. Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie. Odpowie za zabójstwo swojego konkubenta.

 

Powrót na górę strony