Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za brutalne zabójstwo

Data publikacji 26.08.2008

Piotr i Paweł O. podejrzani o brutalne zabójstwo i zgwałcenie 21-letniego mężczyzny w Białopolu zostali aresztowani na 3 miesiące. W tym przypadku najniższy wymiar kary to 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Informacje o znalezionych zwłokach 21-latka policjanci z Chełma otrzymali rano w sobotę 23 sierpnia br. Już pięć godzin później dotarli do pierwszego z podejrzanych. Okazał się nim 17-letni Paweł O. Jego brat został zatrzymany kilka godzin później. Obaj nie stawiali oporu przy zatrzymaniach. Nie sprawiali też wrażenia zaskoczonych wizytą policjantów.

Policjanci ustalili, że w nocy z 22 na 23 sierpnia br. trzej mężczyźni spożywali razem alkohol. Wszyscy doskonale się znali. W pewnym momencie między 21-letnim Tomaszem, a dwójką braci doszło do ostrej wymiany zdań. Bracia zarzucili na szyję Tomasza skręconą koszulkę, a następnie doprowadzili go przemocą do odbycia stosunku płciowego z Pawłem O. Później 21-latek został czterokrotnie uderzony przez swoich oprawców pustakiem, który pozostawili na jego głowie. Policjanci ustalili też, że podejrzani zacierali ślady, które wskazywały bezpośrednio na nich jako sprawców.

Wczoraj obu podejrzanych policjanci doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Chełmie. Tam usłyszeli zarzuty zabójstwa połączonego ze zgwałceniem. W tym przypadku najniższy wymiar kary to 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Wczoraj chełmski sąd aresztował obu braci na trzy miesiące.

 

Powrót na górę strony