Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca fałszywego alarmu bombowego zatrzymany

Data publikacji 26.08.2008

Policjanci ustalili kim jest mężczyzna, który w piątek zadzwonił do redakcji jednego z rzeszowskich dzienników z informacją o podłożeniu bomby. Mężczyzna zażądał okupu, groził też, że jeśli nie dostanie pieniędzy bomba eksploduje. Wczoraj został zatrzymany. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności i pokrycie kosztów akcji.

Szantażysta zadzwonił około 12:30 do jednej z rzeszowskich redakcji. Groził, że bomba wybuchnie jeśli do 14:15 nie dostanie okupu. Pracownicy powiadomili Policję. Na miejsce natychmiast przybyli policjanci i służby ratownicze. Ewakuowano wszystkie osoby znajdujące się w budynku. Policyjni pirotechnicy przeszukali pomieszczenia, jednak nie znaleźli żadnych niebezpiecznych materiałów.

Natychmiast rozpoczęto poszukiwania szantażysty. Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą ustalili jego tożsamość. Sprawcą fałszywego alarmu okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego w województwie małopolskim. Wczoraj został zatrzymany i przewieziony do komendy miejskiej Policji w Rzeszowie.

Za czyn, którego się dopuścił grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności oraz pokrycie kosztów poniesionych przez służby ratownicze i Policję.

 

Powrót na górę strony