Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja apeluje

Data publikacji 26.08.2008

W ostatnich dniach na terenie województwa świętokrzyskiego zaginęło dwoje starszych ludzi. W niedzielne popołudnie w Koprzywnicy wyszedł z domu 82-letni mężczyzna i nie powrócił na noc. Następnego dnia w Końskich również zaginął 79-letni mieszkaniec tego miasta.

Poszukiwania przez kilkanaście godzin prowadziło kilkudziesięciu policjantów i psy tropiące. Sprawdzano okoliczne lasy, pola i zabudowania. W sumie przeszukano obszar kilkuset hektarów. Do poszukiwań dołączyli także strażacy i społeczność lokalna.

W obu przypadkach, na szczęście, szybko odnaleziono "zguby" - w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Wszystko wskazuje na to, że kiedy wyszli z domu stracili orientację w terenie, zagubili się i nie byli w stanie odnaleźć drogi powrotnej. Staruszkowie, tym razem, cali i zdrowi powrócili do swych domów.

Zaginięcie bliskiej osoby to przede wszystkim tragedia dla najbliższej rodziny. To wyczekiwanie, tęsknota, niepokój i strach przed najgorszym. Dlatego policja świętokrzyska apelu o większą opiekę nad ludźmi starszymi. Zbliżają się jesienne chłody i takie zaginięcie (szczególnie w terenie leśnym) może się zakończyć wyziębieniem a nawet śmiercią starszej osoby. Jesień to okres zbierania grzybów. Starsi ludzie często wychodzą po nie do lasu. Nie pozostawiajmy ich samych. Zawsze niech towarzyszy im jakiś opiekun, w miarę możliwości dajmy im telefon, by w razie zaginięcia mogli się z nami skontaktować. Pamiętajmy, by mieli przy sobie kartkę z umieszczonym nazwiskiem i miejscem zamieszkania oraz numerem telefonu do najbliższej rodziny.

Powrót na górę strony