Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana szajka złodziei elektronarzędzi

Data publikacji 26.08.2008

Kaliscy kryminalni rozbili szajkę złodziei zajmującą się kradzieżami elektronarzędzi. W skład grupy wchodzili pracownicy firmy sprzątającej, która wykonywała zlecenia dla jednego z kaliskich marketów. To stamtąd właśnie złodzieje wynosili swoje łupy. Wartość skradzionych rzeczy śledczy szacują na ponad 40 tys. zł. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy, które złodzieje ukrywali w swoich domach lub zastawiali w lombardach.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu rozbili szajkę złodziei elektronarzędzi. Kaliscy stróże prawa zatrzymali 4 osoby w wieku 31,41,43 i 62 lat. Wśród nich są pracownicy firmy sprzątającej, która wykonywała zlecenia dla jednego z kaliskich marketów.

Jak ustalili śledczy, jedna z tych osób posiadała uprawnienia na wywóz śmieci poza teren marketu. Przestępcy kradli elektronarzędzia, pakowali do koszy ze śmieciami, a następnie wywozili poza teren sklepu. Skradziony łup wystawiali na aukcjach internetowych lub wstawiali do lombardów.

W trakcie przeszukań mieszkań i pomieszczeń gospodarczych należących do złodziei, policjanci znaleźli skradziony towar o wartości ponad 7 tys. złotych. Śledczy szacują jednak, że łupem sprawców padły elektronarzędzia o wartości blisko pięciokrotnie wyższej.

Członkom grupy postawione zostały zarzuty kradzieży oraz paserstwa. Wszyscy mogą spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Powrót na górę strony