Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rekordzista - 44 punkty i 1700 zł. mandatu

Data publikacji 26.08.2008

63-letni kierowca bmw tak się spieszył do Gdańska na spotkanie, że na odcinku Nidzica – Małdyty zdobył 44 punkty karne i mandat za 1700 złotych.

Mężczyzna z Warszawy wpadł na nidzicki patrol z wideorejestratorem, przekroczył prędkość o ponad 80 km, wyprzedzał na skrzyżowaniu, na podwójnej linii ciągłej i na przejściu dla pieszych. W rezultacie dało to 29 punktów i mandat w wysokości 1000 złotych. Jednak policjanci przeczuwali, że kara, którą otrzymał kierowca bmw może być dla niego niewystarczająca. Dlatego też informacje o piracie drogowym przekazali innym patrolom pełniącym służbę na krajowej siódemce. Na efekt nie trzeba było długo czekać.

W Małdytach policjanci z Elbląga ponownie zatrzymali Ryszarda K. Tym razem kierowca przekroczył prędkość o ponad 70 km i wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Tym razem został ukarany 700-złotowym mandatem i 15 punktami karnymi.

Jak ustalili policjanci kierowca z bmw jeszcze nie nacieszył się prawem jazdy, a już je ponownie straci. Wcześniej odebrano mu dokument za przekroczony limit punktów karnych. W marcu ubiegłego roku Ryszard K. zdawał egzamin na prawo jazdy. Widać nie po raz ostatni.
 

Powrót na górę strony