Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cmentarni wandale ujęci

Data publikacji 30.08.2008

Policjanci z Sanoka zatrzymali cmentarnych wandali. Dwaj młodzi ludzie późnym wieczorem porozbijali znicze na kilku grobach. Policjanci znaleźli ich w pobliskiej ulicy, sprawcy mieli pokaleczone dłonie, umazane krwią ubrania i byli pijani.

Przed 22:00 dyżurny komendy odebrał zgłoszenie o zakłóceniu porządku na cmentarzu przy ul. Rymanowskiej w Sanoku. Policjanci z najbliższego patrolu byli na miejscu po kilku minutach. Na cmentarzu był spokój, ale wypatrzyli dwóch mężczyzn w pobliskiej ulicy. Jeden z nich właśnie kopał w stojący tam kontener na śmieci.

Dwaj młodzi ludzie byli wulgarni i agresywni w stosunku do policjantów. Mówili, że nie mają nic wspólnego z dewastacją cmentarza. Jednak ślady swej działalności mieli na rękach i ubraniach. Zostali przewiezieni do
komendy, gdzie zbadano ich trzeźwość. Okazało się, że obaj byli mocno pijani. Jeden z nich miał 1,5 a drugi 2,2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymani są rówieśnikami, każdy ma 20 lat. Jeden z nich to mieszkaniec podsanockiej miejscowości, drugi mieszka we Włocławku.

Jak ustalili policjanci, sprawcy potłukli i poprzewracali na cmentarzu znicze na 5 grobach. Obaj 20-latkowie poniosą konsekwencje swojego zachowania.

Powrót na górę strony