Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadła po dwóch latach

Data publikacji 30.08.2008

Policjanci otwockiego referatu dw. z przestępczością gospodarczą zatrzymali ściganą od blisko dwóch lat kobietę. 50-letnia Tamara S., bez stałego miejsca zamieszkania, była poszukiwana na podstawie listu gończego za oszustwa i kradzież z włamaniem.

Sprawa swój początek miała w 2006 r. Wtedy to otwocki sąd wydał list gończy za 50-letnią Tamarą S. podejrzaną o liczne oszustwa. Wkrótce okazało się również, że kobieta jest zamieszana w sprawę kradzieży z włamaniem prowadzoną przez jedną z warszawskich prokuratur rejonowych.

Otwoccy policjanci z referatu dw. z przestępczością gospodarczą wspólnie z kryminalnymi prowadzili poszukiwania ukrywającej się oszustki. Kobieta wiedząc, że jest ścigana, stale zmieniała miejsca pobytu. Determinacja
policjantów doprowadziła w końcu do jej ujęcia.

Tego dnia funkcjonariusze referatu PG otrzymali informację, że oszustka przebywa w lokalu na jednym z otwockich osiedli mieszkaniowych. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i rozpoczęli dyskretną obserwację
wskazanego adresu. Po pewnym czasie, gdy mieli już pewność, że poszukiwana kobieta przebywa w mieszkaniu, postanowili ją zatrzymać.

Tamara S. była zupełnie zaskoczona. Próbowała jeszcze wmówić policjantom, że nie jest tą osobą, której szukają. Kilkakrotnie perfekcyjnie podawała inne dane personalne. Funkcjonariusze nie dali się jednak zwieść. Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnej izbie zatrzymań.

Obecnie przebywa w areszcie śledczym. O jej dalszym losie zadecyduje otwocki sąd rejonowy.

Powrót na górę strony