Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze zatrzymani po pościgu

Data publikacji 30.08.2008

Dwóch włamywaczy zatrzymali dzisiejszej nocy piaseczyńscy policjanci. Mężczyźni wpadli po pościgu, kilkanaście minut po tym, jak zdemolowali przystanek i włamali się do automatu z napojami, gdzie skradli kilka puszek napojów energetyzujących. Dzięki informacji od mieszkańców i natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy trafili za kratki.

Po drugiej w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców o dwóch wandalach demolujących przystanek autobusowy w rejonie ul. Puławskiej i Geodetów. Funkcjonariusze, natychmiast pojechali pod wskazany adres.

Gdy dojeżdżali na miejsce, niczego nieświadomi wandale włamywali się właśnie do automatu z napojami energetyzującymi. Na widok radiowozu włamywacze zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu obydwaj zostali ujęci. Przy sobie mieli jeszcze dwie puszki z napojami, których nie zdążyli wypić.

24-letni Przemysław Ś. i 29-letni Igor W. zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę przy Kościelnej. Tam po badaniach okazało się, że mieli po 1,8 promila alkoholu we krwi. Policjanci sprawdzają teraz, czy mężczyźni nie mają na swoim koncie jeszcze innych włamań. Dziś zatrzymani usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony