Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za wyłudzenie kredytu

Data publikacji 31.08.2008

Otwoccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwie osoby na gorącym uczynku podczas próby wyłudzenia kredytu. Na łatwe i szybkie pieniądze w wysokości 10 tys. zł liczyli 23-letnia Anna G. z Karczewa i 59-letni Jerzy S. z Józefowa. Oboje przedstawili fałszywe oświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Grozi im nawet do 8 lat więzienia.

W obu przypadkach sytuacja wyglądała niemal identycznie. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali informację, że w banku pojawią się osoby, które prawdopodobnie będą chciały wyłudzić kredyty. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się tymi sprawami. Po dokładnym sprawdzeniu ustalili, że kobieta i mężczyzna składający wnioski o pożyczki chcą oszukać bank, aby otrzymać pieniądze.

23-letnia Anna G. z Karczewa, jak i 59-letni Jerzy S. z Józefowa zostali zatrzymani na gorącym uczynku podczas załatwiania ostatnich formalności przed pobraniem z kasy gotówki. Byli tak zaskoczeni obecnością policjantów w banku, że nawet nie próbowali się tłumaczyć. Od razu przyznali się do próby wyłudzenia pieniędzy na podstawie fałszywego oświadczenia o swoim zatrudnieniu i dochodach.

Grozi im teraz nawet do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony