Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Policyjna" klasa

Data publikacji 31.08.2008

Klasa o profilu policyjnym powstanie już od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie. Autorski program kształcenia opracował zespół pod kierownictwem nauczyciela liceum a dwustronne porozumienie w tej sprawie zawarł komendant powiatowy Policji w Bełchatowie i dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3. Głównym założeniem jej twórców jest to, aby absolwenci bardziej świadomie decydowali o swej zawodowej karierze i byli lepiej przygotowani do egzaminów wstępnych podczas doboru do policyjnej służby.

Dwustronne porozumienie w sprawie utworzenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie klasy o profilu policyjnym 29 sierpnia zawarli komendant powiatowy Policji w Bełchatowie kom. Krzysztof Michalski i dyrektor szkoły - pan Radosław Herudziński.

Rekrutacja młodzieży przebiegła pomyślnie i już od nowego roku szkolnego wybrani przez komendanta policjanci legitymujący się uprawnieniami pedagogicznymi pojawią się w szkole w zupełnie nowej dla siebie roli - nauczycieli. Autorski program kształcenia opracował zespół pod kierownictwem nauczyciela liceum - pana Janusza Góry.

Ponad trzydziestoosobowa grupa uczniów przygotowując się do przyszłego zawodu policjanta uczyć się będzie oprócz przedmiotów typowych dla liceum ogólnokształcącego także: podstaw prawa, kryminalistyki, rozszerzonego programowo przysposobienia obronnego - szczególnie w zakresie nauki o broni, strzelania, udzielania pomocy przedmedycznej oraz wychowania fizycznego, a w jego ramach walk obronnych. Uczniowie w czasie nauki odwiedzą też szkoły policyjne i zapoznają się z realiami policyjnej służby.

Założeniem twórców tej nietypowej klasy - objętej policyjnym patronatem przez bełchatowskich stróżów prawa jest, aby absolwenci bardziej świadomie decydowali o swej zawodowej karierze i byli lepiej przygotowani do egzaminów wstępnych podczas doboru do policyjnej służby.

Powrót na górę strony