Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z narkotykami

Data publikacji 31.08.2008

Amfetaminę, z której można przygotować ponad 1600 działek narkotyku i ponad 30 dilerek z marihuaną zabezpieczyli puławscy policjanci . Narkotyki miał przy sobie 20 - letni Paweł G., który po spowodowaniu kolizji trafił do szpitala. Tam, podczas badania z odzieży wypadło mu kilka dilerek z marihuaną. Innego mężczyznę, u którego znaleziono ponad 600 gram marihuany wartości 25 tys. zł, zatrzymali z kolei policjanci z Lublina.

20-letni mieszkaniec Puław szarżując golfem na drodze Nałęczów - Kazimierz Dolny na zakręcie wypadł z niej rozbijając się na drzewie. Kierowca volkswagena oraz jego pasażerka trafili do szpitala. Podczas badań lekarskich z odzieży 20-latka wypadło kilka dilerek z marihuaną.

Po sprawdzeniu rozbitego pojazdu okazało się, że w samochodzie ukryte były narkotyki. Policjanci zabezpieczyli dilerki z marihuaną oraz biały proszek, który jak wskazują wstępne badania jest amfetaminą. Ilość zabezpieczonej substancji pozwala przygotować ponad 1600 działek amfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany. Tłumaczył się, że proszek to środek na przyrost masy mięśniowej. Jeżeli badania laboratoryjne potwierdzą, że znaleziona substancja to amfetamina, wówczas mężczyzna odpowie za posiadanie dużej ilości narkotyków za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Z kolei policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego KWP i sekcji dw. z przestępczością narkotykową KMP w Lublinie wczesnym rankiem zapukali do drzwi mieszkania 24-latka. Z ich ustaleń operacyjnych wynikało, że może on posiadać narkotyki. Przeszukanie potwierdziło ich przypuszczenia. W pokoju mężczyzny funkcjonariusze znaleźli 6 woreczków z marihuaną o łącznej wadze 621 gramów. Z takiej ilości narkotyku można przygotować ponad 1,2 tys. porcji, których czarnorynkowa wartość wynosi około 25 tys. złotych. Ponadto policjanci znaleźli różnego rodzaju anoboliki i 200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

24-letni Łukasz M. został zatrzymany i wraz z zabezpieczonymi substancjami przewieziony do komendy miejskiej Policji w Lublinie. W trakcie czynności przyznał, że narkotyki należą do niego i ma je tylko i wyłącznie na własny użytek.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Okazało się również, że 24-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy, ponieważ na przełomie 2006 i 2007 roku był już skazany za takie samo przestępstwo. Wtedy sąd wymierzył mu karę pozbawienia wolności na 1,5 roku w zawieszeniu na 5 lat. Łukasz M. na pewno spędzi w więzieniu najbliższe trzy miesiące. Wczoraj Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

Powrót na górę strony