Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od pasera do złodzieja

Data publikacji 31.08.2008

Najpierw podczas kontroli drogowej wpadł 17-letni mieszkaniec Kętrzyna podejrzany o paserstwo. Za nim do policyjnego aresztu trafił 18-latek podejrzany o kradzieże telefonów komórkowych. Policjanci odzyskali już kilka aparatów. Dotarli także do pokrzywdzonego, który kupił skradziony aparat na aukcji internetowej.

Wczoraj około 1:00 na ul. Sikorskiego w Kętrzynie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. 17-letni Łukasz P. jechał bez uprawnień. To jednak nie wszystko, co miał na sumieniu. Okazało się, że miał przy sobie telefon komórkowy skradziony 2 sierpnia br. w sklepie przy ul. Jagiełły. Nastolatek trafił do komendy.

Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli drugi nielegalny aparat. Ten został skradziony 11 sierpnia ze sklepu przy ul. Dworcowej.

Funkcjonariusze przedstawili Łukaszowi P. zarzut paserstwa. Dotarli też do tego, który miał kraść. To 18-letni Rafał P., mieszkaniec Kętrzyna. Chłopak przyznał się do kradzieży. Policjanci ustalili także, że 17-latek sprzedał inny skradziony telefon na aukcji internetowej. Kryminalni dotarli już do jego nowego właściciela, który został oszukany.

Teraz podejrzanemu o kradzieże grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. A paser, który wzbogaci się o zarzut oszustwa, w więzieniu może spędzić nawet 8 lat.

Powrót na górę strony