Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przykre konsekwencje rozmowy z nieznajomym

Data publikacji 31.08.2008

Już kilkanaście minut po zgłoszeniu policjanci zatrzymali sprawcę gwałtu i kradzieży – przestępstw, których ofiarą padła 56-letnia kobieta. Będąca pod wpływem alkoholu, wracająca z nocnej imprezy pokrzywdzona, wdała się w rozmowę z nieznajomym mężczyzną. Nie przeczuwała, że czyha na nią niebezpieczeństwo.

Dziś, około 1:00 do policjantów zgłosiła się poszkodowana kobieta, która zgłosiła, że kilkanaście minut wcześniej w parku miejskim przy ul. Dąbrowskiego została zaatakowana przez nieznajomego, młodego mężczyznę. Sprawca miał ją zgwałcić i okraść. Jak wstępnie ustalono, kobieta najpierw wdała się z nieznajomym w rozmowę nie podejrzewając, że czyha na nią niebezpieczeństwo. Sprawca, po dokonaniu przestępstw uciekł rowerem.

Policjanci już po kilkunastu minutach zatrzymali podejrzanego, przy którym odnaleziono rzeczy osobiste pokrzywdzonej znajdujące się wcześniej w jej torebce. Wśród nich były między innymi telefon i pieniądze. Sprawcą okazał się 18-letni Artur R., który w chwili zatrzymania miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz młody mężczyzna odpowie za zgwałcenie i kradzież, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 

Powrót na górę strony