Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany 18-latek sprawcą wypadku

Data publikacji 16.09.2008

Policjanci zatrzymali wczoraj 18-letniego kierowcę fiata, który zderzył się czołowo z audi. Sprawca wypadku nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a do tego był pijany. Miał prawie 2,9 promila alkoholu w organizmie.

Około 20:00 w miejscowości Kożuchów w powiecie strzyżowskim, młody mężczyzna kierujący fiatem uno zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z kierowcą audi. Siłą uderzenia oba pojazdy zostały wrzucone do przydrożnego rowu. Na szczęście żaden z kierowców nie odniósł poważnych obrażeń.

Przybyli na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości sprawcy. Alkomat wykazał u 18-letniego kierowcy fiata prawie 2,9 promila. Ponadto okazało się, że 18-latek nie ma uprawnień do kierowania samochodem, a
samochód nie jest ubezpieczony. Sprawca wypadku zakupił swój samochód kilka dni wcześniej. Teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

W tym roku policjanci z Podkarpacia zatrzymali 5383 nietrzeźwych kierowców. Są oni sprawcami, co 10 wypadku, do którego dochodzi na naszych drogach.

Nie pozwalajmy naszym bliskim i znajomym wsiadać za kierownicę po wypiciu alkoholu. Gdy widzimy, że pijana osoba zamierza kierować samochodem, poinformujmy o tym Policję. Nasza czujność może uratować komuś życie.

Powrót na górę strony