Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści paliwowi zatrzymani

Data publikacji 28.08.2006

Radomscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali cztery osoby podejrzewane o handel nielegalnym paliwem i pranie brudnych pieniędzy. Grupa prawdopodobnie wyłudzała też kredyty z banków. Według wstępnych ustaleń policji straty skarbu państwa mogą przekraczać kilka milionów złotych.

Wśród zatrzymanych jest właściel przedsiębiorstwa działającego w jednej z miejscowości powiatu ostrołęckiego, dwóch jego pracowników i księgowa. Oprócz zarzutu prania brudnych pieniędzy (art. 299 kk) i doprowadzania do niekorzystnego zarządzania mieniem (art. 286 kk) na zatrzymanych ciąży także zarzut obrotu nielegalnym paliwem. Podczas przeszukania firmy policjanci ujawnili na posesji ukryte zbiorniki stalowe o pojemności 100 tys. litrów przygotowane do fałszowania paliwa. W zbiornikach było ok. 30 tys. litrów oleju opałowego. Prawdopodobnie olej ten był sprzedawany jako paliwo napędowe, a pieniądze uzyskane z tej działalności zostawały zaksięgowane w firmie. Właściel przedsiębiorstwa podejrzewany jest także o wyłudzanie kredytów z banków.

Straty, jakie na skutek przestępczej działalności zatrzymanych poniósł Skarb Państwa według powołanego biegłego z zakresu księgowości wynoszą nie mniej niż milion złotych.

Decyzją Sądu Rejonowego w Ostrołęce trzej zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Wobec księgowej sąd zastosował poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju i zakaz prowadzenia działalności zawodowej. Sprawa jest rozwojowa.
Powrót na górę strony
Polska Policja