Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stwarzali niebezpieczeństwo na drodze - zostali zatrzymani

Data publikacji 20.09.2008

Dwóch piratów drogowych w jednym samochodzie zostało zatrzymanych dzięki czujności jaką wykazała kobieta kierująca swoim pojazdem.

Policjanci otrzymali informację, że Trasą Zamkową w kierunku Placu Żołnierza jedzie samochód m-ki Toyota Avensis stwarzając niebezpieczeństwo na drodze. Samochód jechał bardzo szybko środkiem dwóch pasów.

Przy Placu Żołnierza policjanci zauważyli zaparkowaną Toyotę, ale nagle samochód szybko ruszył z miejsca. Policjanci zatrzymali go do kontroli przy ul. Wyzwolenia.

Kierujący 39-letni Adam R. został zbadany na trzeźwość. Badanie wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy. Ponieważ zachowywał się podejrzanie policjanci sprawdzili sprawdzili czy nie jest pod wpływem narkotyków. Badanie narkotestem wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem marihuany i amfetaminy.

W trakcie kontroli podjechała do policjantów kobieta, która poinformowała ich, że kontrolowany nie kierował Toyotą na Trasie Zamkowej. Kierującym był wówczas siedzący obok kierowcy pasażer. 24-letni Krzysztof F. również został zbadany na trzeźwość. Miał we krwi 1,6 alkoholu. Inne osoby śpiące
w samochodzie nie potrafiły nic powiedzieć. Był z nimi utrudniony kontakt.

Adama R. i Krzysztofa F. przewieziono do Komisariatu Szczecin Śródmieście gdzie powtórnie zostali zbadani. Otrzymali wezwanie na przesłuchanie. Jeśli badania krwi potwierdzą zawartość narkotyków w organizmie obaj mężczyźni usłyszą zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym.

Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10.

Powrót na górę strony