Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewrócił tira i uciekł

Data publikacji 22.09.2008

Policjanci z Człuchowa otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na trasie Sporysz-Rzeczenica. Na miejscu znaleźli leżącego w rowie TIR-a, jednak nigdzie w pobliżu nie było kierowcy. Po chwili odnaleźli go biegnącego drogą. Mężczyzna był nietrzeźwy, a dodatkowo w ciężarówce funkcjonariusze znaleźli 448 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Za wszystkie przewinienia grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

W sobotę człuchowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na trasie Sporysz-Rzeczenica. Okazało się, że kierujący samochodem ciężarowym MAN z naczepą wjechał do przydrożnego rowu. Kierowcy jednak nie było w pojeździe.

Policjanci natychmiast przeszukali okoliczne lasy i drogi. Na drodze prowadzącej do Sporysza napotkali biegnącego mężczyznę, który był wystraszony. Okazało się, że to kierowca leżącej w rowie ciężarówki. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie wykazało u kierowcy ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W ciężarówce policjanci znaleźli 448 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Śledczy ustalają skąd mężczyzna miał papierosy i czy je sprzedawał.

42-letni mieszkaniec Koszalina odpowie za spowodowanie kolizji, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za wprowadzenie do obrotu wyrobów bez polskich znaków akcyzy. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony