Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Słynny kulturysta zatrzymany

Data publikacji 29.08.2006

Policjanci z CBŚ zatrzymali dzisiaj rano znanego niemieckiego kulturystę Borisa K. Mężczyzna jest podejrzewany o produkcję, handel i przemyt anabolików. Zatrzymanie było wynikiem wspólnej akcji niemieckich i polskich policjantów. Poza Borisem K. zatrzymano też kilkudziesięciu członków grupy przestępczej i przeszukano kilkadziesiąt lokali na terenie Niemiec.

Dziś w Niemczech, w ramach wspólnej niemiecko – polskiej operacji, przeszukano ponad 40 obiektów oraz zatrzymano kilkudziesięciu członków międzynarodowej grupy przestępczej. Grupa ta produkowała i dostarczała mieszanki anabolików własnej produkcji do wielu krajów Europy Zachodniej.

Boris K. zachęcał na swoich stronach internetowych do używania środków wspomagających. Strony te służyły także do przekazywania całej siatce przestępczej poufnych informacji – kodów.

Zatrzymany dziś kulturysta kilka miesięcy temu przeniósł się do Polski. Miało to miejsce, gdy wpadli przemytnicy wożący dla niego w tirach-chłodniach anaboliki (jeden transport był wart nawet 100 tys. euro). K. zamieszkał w Kiełpinie na Pomorzu, gdzie w starym sklepie urządził sobie siłownię. Z Polski nadal, drogą telefoniczną i elektroniczną kierował swoją grupa przestępczą.

Policjanci z CBŚ współpracując z Krajowym Urzędem Kryminalnym (landowa policja kryminalna) w Berlinie obserwowali Borisa K. i czekali na rozpoczęcie operacji przez niemieckich policjantów. Sygnał do rozpoczęcia akcji nadszedł dziś nad ranem.

  • Słynny kulturysta zatrzymany
  • Słynny kulturysta zatrzymany
  • Słynny kulturysta zatrzymany
Powrót na górę strony
Polska Policja