Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Środki farmakologiczne, aukcja i faszyzm

Data publikacji 29.08.2006

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali polsko-ukraińskie małżeństwo, mieszkańców Ostrowca Św. Małżeństwo oferowało na jednej z aukcji internetowych środki farmakologiczne i suplementy diet sprowadzone w nielegalny sposób z Ukrainy. W trakcie przeszukania ich miejsca zamieszkania policjanci odnaleźli blisko czterysta opakowań specyfików farmakologicznych i materiały faszystowskie.

W lokalu 49-letniego mężczyzny i jego 35-letniej żony znaleziono ponadto 700 potwierdzeń nadań pocztowych paczek do różnych kontrahentów na terenie kraju.

Zabezpieczono komputer, na dysku którego odnaleziono treści faszystowskie i nacjonalistyczne. W mieszkaniu policjanci odnależli 100 płyt CD z muzyką nielegalnych zespołów neofaszystowskich, zabezpieczono także faszystowskie materiały propagandowe, w tym liczne flagi z emblematami, ulotki i broszurki.

Ich ilość wskazuje, że mogły być zgromadzone w celu dlaszego rozpowszechniania. Jedna z wesji wskazuje, że te zgromadzone materiały mogły być przechowywane w związku z zlikwidowaniem przez polską policję strony internetowej Blood and Honour.


Zobacz także:

04.08.2006 KGP: Sprawca pchnięcia nożem zatrzymany
13.06.2006 KSP: Strona internetowa Redwatch - kolejne zatrzymania
05.06.2006 Wrocław: Walka z neonazistami trwa
01.06.2006 KGP, Wrocław: Operacja przeciwko środowiskom nazistowskim

Powrót na górę strony
Polska Policja