Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali dziuplę z... ciągnikami

Data publikacji 30.08.2006

Policjanci zlikwidowali dziuplę, w której ukryto siedem ciągników rolniczych i dużą ilość sprzętu rolniczego. Łączna wartość odzyskanego mienia wynosi ok. 150 tys. zł. Zatrzymano właściciela gospodarstwa - 64-letnigo Janusza S. Podczas przeszukania doszło do szarpaniny z rodziną. W jej wyniku trzech krewnych zatrzymanego przewieziono do aresztu.

Kraśniccy policjanci wykryli dziuplę ciągników rolniczych, które zostały skradzione z terenu powiatu kraśnickiego oraz Bychawy. Traktory znajdowały się na terenie dużego gospodarstwa rolnego w miejscowości Dębowiec gm. Urszulin. Zatrzymany został właściciel gospodarstwa 64-letni Janusz S. 

Na przeszukiwanym terenie policjanci odnaleźli 7 ciągników oraz dużą ilość sprzętu rolniczego, co do którego istnieje podejrzenie, że pochodzi z kradzieży. Trwa utslanie pochodzenia całego wyposażenia tego gospodarstwa.
W trakcie przeszukania obiektu rodzina utrudniała policji pracę. Więc trzy osoby zostały zatrzymane do dyspozycji Prokuratora Rejonowego we Włodawie.
Poza ciągnikami zabezpieczono bronę talerzową i roztrząsacz. Policjanci ujawnili również przedmioty pochodzące z włamań na terenie gminy Urszulin i powiatu włodawskiego m.in. z włamania do stanicy harcerskiej w Urszulinie. Odzyskano monitory komputerowe, rzutniki, elementy umundurowania harcerskiego, namioty, pompy wodne, elektronarzędzia oraz kabel elektryczny.
Łączna wartość odzyskanego mienia wynosi ok. 150 tys. zł. Odnalezione maszyny już wracają do prawowitych właścicieli.

Zatrzymany właściciel gospodarstwa odpowie za paserstwo i prawdopodobnie za popełnienie innych przestępstw. Dziś Janusz S. będzie przesłuchiwany w Komendzie Policji w Kraśniku.
Powrót na górę strony
Polska Policja