Uratowali cztery osoby - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali cztery osoby

Data publikacji 30.08.2006

Kierownik jednego z ośrodków wczasowych nad jeziorem Białym powiadomił patrol policji wodnej o tonących turystach. Dwuosobowy kajak, którym płynęli wywrócił się. Dopłynęła do niego łódka, której załoga chciała pomóc będącym w wodzie mężczyznom. Jednak i ona przewróciła się, a do jeziora wpadły kolejne 2 osoby. Policjanci natychmiast popłynęli we wskazane miejsce.

Na środku jeziora w odległości ok. 300 metrów od brzegu, unosiły się na falach przewrócone jednostki. Funkcjonariusze pomogli czterem młodym wioślarzom wyciągając ich na pokład motorówki.
Z kolei w niedzielę około godziny 15:00 na jeziorze Necko patrol policji wodnej również zauważył cztery tonące osoby. Łódka, którą płynęły także wywróciła się, a turyści wpadli do wody. Od brzegu dzieliło ich ponad 200 metrów. Mundurowi szybko wyciągnęli wystraszonych i wycieńczonych ludzi na brzeg.

Dobiega końca sezon turystyczny, mimo to w podlaskich akwenach nadal dochodzi do zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu wypoczywających. Tylko w ostatnich dniach w rejonie Augustowa policjanci pracujący na wodach uratowali 8 osób.

Od początku czerwca podlascy policjanci pilnujący bezpieczeństwa na wodach uratowali już 38 osób, którym groziło utonięcie.

Zobacz także: BEZPIECZNE WAKACJE


 

Powrót na górę strony
Polska Policja