Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę oszustów kredytowych

Data publikacji 30.08.2006

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali pięć osób, podejrzanych o dokonanie oszustw kredytowych.

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce 24 sierpnia 2006 roku kiedy to policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku: 24-41 lat, natomiast kolejne 29 sierpnia 2006 roku kiedy zatrzymano dwie osoby w wieku 22 i 31 lat. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami powiatu dzierżoniowskiego. 

Jak ustalili policjanci grupa działała od 2005 roku. Sprawcy posługując się sfałszowanymi dokumentami o zatrudnieniu, zarobkach i działalności gospodarczej wyłudzali kredyty gotówkowe, usługi telekomunikacyjne oraz kredyty w punktach sprzedaży ratalnej na terenie województwa dolnośląskiego. W ten sposób mogli wyłudzić pieniądze oraz przedmioty na łączną kwotę około 400 tysięcy złotych.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli mienie pochodzące z przestępstwa lub uzyskane w wyniku przestępstwa w postaci samochodu marki Chevrolet Playmonth, dwa telewizory, kino domowe, laptop, telefony komórkowe, sprzęt AGD oraz elementy wyposażenia wnętrz, grille elektryczne, oświetlenie ozdobne, wyposażenie ogrodu piwnego: krzesła i stoły o łącznej wartości ok. 200.000 zł. 

Zatrzymanym osobom za posługiwaniem się sfałszowanymi dokumentami i uzyskiwanie w ten sposób kredytów grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Powrót na górę strony
Polska Policja