Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie podejrzanych o zabójstwo na tle rabunkowym

Data publikacji 30.08.2006

Łódzcy policjanci wyjaśnili sprawę makabrycznego zabójstwa. Zatrzymano sześć osób - w tym trzy podejrzewane o bezpośredni udział w zabójstwie.

Policjanci z Piotrkowa Tryb. zostali powiadomieni przez zaniepokojoną kobietę o zaginięciu jej 54-letniego męża. Okazało się, że w tym samym czasie w okolicach Radomska stróże prawa odnaleźli porzucony samochód należący do zaginionego. Funkcjonariusze z Piotrkowa ustalili, że mężczyzna prowadził niewielki zakład usługowy w Cieszanowicach gm. Gorzkowice. Podjęli decyzję o wejściu do zakładu, mimo, że był zamknięty na kłódkę. W środku ujawnili zmasakrowane zwłoki mężczyzny. Zabezpieczono szereg śladów kryminalistycznych, które pomogły ustalić przebieg zdarzenia.

Jak wynika z wstępnych ustaleń trzech mężczyzn weszło do firmy, zadało 54-latkowi kilkanaście ciosów tępym narzędziem, a następnie splądrowało zakład. Skradli gotówkę, zamknęli pomieszczenie od zewnątrz i odjechali samochodem należącym do ofiary. Auto porzucili w powiecie radomszczańskim. Funkcjonariusze przeszukali mieszkania osób zatrzymanych i w jednym z nich odnaleźli 3000 zł w gotówce oraz czeskie korony skradzione na miejscu zbrodni, a także kluczyki do samochodu 54-latka.

Powrót na górę strony
Polska Policja