Policyjny maratończyk

Data publikacji 07.10.2008

Aż 74 maratony ma na swoim koncie policjant z elbląskiej komendy. Sierż. szt. Andrzej Stefański pracujący w izbie dziecka od 11 lat biega na długie dystanse. Teraz po raz kolejny brał udział w biegach i po raz kolejny zwyciężył w swojej kategorii wiekowej.

Sierż. szt. Andrzej Stefański jest policjantem już 27 lat. Obecnie pracuje w policyjnej izbie dziecka. Jego pasją jest bieganie, które trenuje już od 11 lat. W ostatnim czasie trzykrotnie brał udział w zawodach.
30 września w Szczytnie odbywały się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biegu Przełajowym na 6 km o Puchar Komendanta Głównego Policji. Sierż. sztab. Andrzej Stefański zajął tam I miejsce w kategorii mężczyzn powyżej 45 lat oraz V miejsce w klasyfikacji generalnej.
2 października zajął I miejsce w IV Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi, który odbywał się w miejscowości Hutki – Kanki. Zawody zorganizowała komenda wojewódzka Policji w Katowicach. W klasyfikacji generalnej Andrzej Stefański zajął IV miejsce oraz na trasie 6 km I miejsce w kategorii mężczyzn powyżej 40 lat.

Następnego dnia w Lublińcu odbywały się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych, gdzie nasz kolega zajął II miejsce w kategorii M 45. Uczestnicy biegli w pełnym umundurowaniu na trasie 13 km.

Sierż. szt. Andrzej Stefański ma na swoim koncie już 74 maratony, a przy tym liczne sukcesy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.