Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o fałszywy alarm

Data publikacji 31.08.2006

Mężczyzna, który telefonicznie poinformował o podłżonej bombie w okolicach pl. Grunwaldzkiego został zatrzymany policjantów kilkanaście metró od budki z której dzwonił. Tyle zdążył przejść nim policjanci ustalili skąd dzwoniono i pojawili się na miejscu.

30 sierpnia 2006 roku około godz. 20.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji został powiadomiony o podłożeniu ładunku wybuchowego w okolicach pl. Grunwaldzkiego. Zdaniem dyżurnego dzwoniącym był starszy mężczyzna, najprawdopodobniej nietrzeźwy. 

Na miejsce zostali skierowani policjanci oraz służby ratownicze. Zaraz po otrzymaniu informacji o podłożeniu ładunku funkcjonariusze ustalili, że osoba telefonowała z budki telefonicznej nieopodal placu. Natychmiast o tym powiadomione zostały znajdujące się w tej części miasta patrole.

Policyjni wywiadowcy znajdujący się w tym rejonie, w odległości około 20 metrów od wskazanego automatu telefonicznego, zauważyli oddalającego się od budki starszego mężczyznę. Został zatrzymany. Okazał się nim być 59-letni mieszkaniec Wrocławia. W trakcie interwencji funkcjonariusze od mężczyzny wyczuli woń alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że jest pijany - wynik badania prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyznę umieszczono w Izbie Wytrzeźwień.
Powrót na górę strony
Polska Policja