Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za rozboje odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 13.10.2008

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn podejrzanych o rozboje z użyciem noża. Jednego z poszkodowanych dwukrotnie ranili, na szczęście niegroźnie. Teraz za przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci sekcji wywiadowczej i interwencyjnej komendy miejskiej we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 28 lat, mieszkańców Wrocławia, podejrzanych o rozboje z użyciem noża. Do zdarzeń doszło po godzinie 21.00 na wrocławskim Szczepinie.

Dwóch nietrzeźwych mężczyzn uszkodziło zaparkowany samochód ostrym narzędziem, rysując powłokę lakierniczą. Gdy właściciel pojazdu zwrócił im uwagę, sprawcy przykładając scyzoryk do szyi zabrali mu telefon komórkowy, portfel oraz dokumenty, a następnie uciekli. Pokrzywdzony powiadomił o zdarzeniu Policję. Oficer dyżurny komendy miejskiej Policji we Wrocławiu niezwłocznie skierował na miejsce patrol.

Funkcjonariusze po uzyskaniu bliższych informacji o sprawcach natychmiast rozpoczęli poszukiwania obu mężczyzn. W międzyczasie od dyżurnego policjanci dowiedzieli się, że na jednej z pobliskich ulic dwaj mężczyźni zaatakowali nożami trzech przechodniów. Po przybyciu we wskazany rejon, funkcjonariusze zauważyli dwóch podejrzanych, odpowiadających rysopisowi sprawców poprzedniego zdarzenia.

Policjanci zatrzymali obu mężczyzn. W trakcie zatrzymania jeden z nich próbował jeszcze odrzucić skradzione wcześniej telefon i dokumenty. Jak się okazało podejrzani po dokonanym rozboju próbowali skradzione rzeczy sprzedać przygodnie napotkanym osobom. Gdy ci nie byli zainteresowani kupnem, sprawcy chcieli ich „przekonać” nożem. Następnie zabrali jednemu z nich reklamówkę z piwem. Jeden z pokrzywdzonych doznał na szczęście niegroźnych skaleczeń na ręce i nodze.

Przy zatrzymanych policjanci znaleźli scyzoryk oraz skradzione mienie. Ponieważ obaj byli nietrzeźwi trafili do izby wytrzeźwień. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za przestępstwa, których się dopuścili grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony