Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał pracodawcę

Data publikacji 14.10.2008

Bramy garażowe o wartości 9 tys. zł ukradł mężczyzna zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Górze Kalwarii. Andrzej G. z firmy, w której pracował wywoził elementy bram garażowych, które następnie sprzedawał na złom. Teraz za kradzież grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii zostali powiadomieni o kradzieży bram garażowych z terenu jednej z firm. Policjanci natychmiast rozpoczęli działania mające na celu wyjaśnienie okoliczności dokonanej kradzieży i ustaleniu co dokładnie padło łupem złodzieja. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że sprawcą jest jeden z pracowników firmy, który miał dostęp do sprzętu, którego użył do załadunku skradzionych bram.

Andrzej G. będąc pracownikiem firmy poznał panujące tam zwyczaje, a szczególnie okoliczności prowadzonych kontroli przez właściciela. Po dokonanych obserwacjach postanowił „dorobić” sobie do pensji. Po kolei demontował skrzydła bram garażowych, firmowym wózkiem widłowym ładował do samochodu dostawczego i przez nikogo nie kontrolowany wyjeżdżał z firmy. Celem jego wyjazdów był punkt skupu złomu. Tak było do wczoraj, aż właściciel zainteresował się ciągle otwartymi garażami. Zaczął sprawdzać dosyć rozległy teren firmy i stwierdził, że ktoś ukradł bramy garażowe. Jego uwagę zwróciło też zachowanie jednego z pracowników, który szybko chciał wyjechać z terenu firmy. Okazało się, że 28-letni Andrzej G. miał już przygotowane do wywiezienia kolejne skrzydło bramy garażowej.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony