Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowany kanał przemytu narkotyków

Data publikacji 14.10.2008

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali kanał przemytu narkotyków z Holandii. W ręce funkcjonariuszy wpadli dwaj mężczyźni przewożący samochodem 20 kilogramów marihuany o wartości prawie 500 tys. złotych. Wczoraj zostali tymczasowo aresztowani, a teraz grozi im kara nawet 12 lat więzienia.

Dwaj bezrobotni w wieku 26 i 30 lat zostali zatrzymani przez policjantów na terenie Łodzi, gdy wracali swoim luksusowym bmw z Holandii. Obaj byli kompletnie zaskoczeni i początkowo tłumaczyli funkcjonariuszom, że nie zauważyli wypełniającej szczelnie bagażnik torby.

Zatrzymanie było wynikiem kilkunastotygodniowej współpracy CBŚ z policjantami wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu komendy wojewódzkiej Policji w Katowicach, która pozwoliła zlikwidować kanał przemytu narkotyków.

Sprawa miała swój początek w październiku ubiegłego roku, kiedy to funkcjonariusze CBŚ zatrzymali w Sosnowcu kuriera przewożącego ponad 5 kilogramów marihuany. Dalsze rozpoznanie środowiska handlarzy narkotyków, działających w rejonie Zagłębia, doprowadziło do zatrzymania kilku osób i zabezpieczenia 14 kilogramów amfetaminy, ponad 20 tysięcy tabletek ekstazy i 25 kilogramów marihuany, które najprawdopodobniej miały trafić poprzez drobniejszych dilerów do młodzieży Zagłębia i Śląska.

Wczoraj sąd tymczasowo aresztował obu mężczyzn, a na poczet przyszłych kar zabezpieczono znalezione przy nich blisko 100 tys. złotych, ponad 700 euro i samochód wartości 40 tys. złotych.
Śledztwo prowadzą policjanci z CBŚ pod nadzorem prokuratury rejonowej w Sosnowcu.
 

Powrót na górę strony