Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakazy stadionowe po meczu reprezentacji

Data publikacji 14.10.2008

Trzech polskich kibiców poniosło konsekwencje chuligańskich wybryków, jakich dopuścili się podczas meczu piłkarskiego Polska - Czechy na Stadionie Śląskim. Oprócz kar grzywny zatrzymani mają zakaz wstępu na mecze reprezentacji przez dwa lata.

W minioną sobotę na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegrany został mecz eliminacji mistrzostw świata w piłce nożnej Polska – Czechy. Sportowe widowisko obejrzało na stadionie prawie 43 tysiące sympatyków piłki nożnej. Śląscy policjanci, wspierani po raz pierwszy przez swoich czeskich kolegów, czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców.

W czasie meczu nie było potrzeby użycia zwartych sił policyjnych na stadionie. Z kilkoma incydentami, do jakich doszło na stadionie w trakcie meczu, poradziła sobie służba ochrony organizatora. Policjanci - posługując się informacjami i materiałami zarejestrowanymi przez wywiadowców - zatrzymali w sumie 8 osób, w tym 4 Czechów i jednego Polaka do bójki na sektorze. Poza tym na podstawie materiałów z monitoringu zatrzymano jeszcze po jednej osobie w związku z odpaleniem racy w kierunku siedzących na sektorze osób, czynną napaścią na funkcjonariusza ochrony i wejściem na stadion przez płot bez biletu.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Chorzowie zastosował wobec dwóch mężczyzn w wieku 22 i 21 lat kary grzywny w wysokości odpowiednio 1200 i 800 złotych za naruszenie porządku w czasie spotkania. Obu kibiców objął też zakazem wstępu na mecze reprezentacji Polski odbywające się na Stadionie Śląskim przez okres 2 lat. Dodatkowo wobec 20-letniego chorzowianina, który na stadionie brał udział w bójce z obywatelami Czech, prokurator zastosował dozór policyjny.
 

Powrót na górę strony