Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znieważyli policjantów, dostali areszt

Data publikacji 14.10.2008

Jechali samochodem pijani, uderzyli w budynek, a podczas zatrzymania stawiali opór. Grozili policjantom pozbawieniem życia, szarpali ich i używali wulgaryzmów. Trzej mężczyźni, którzy właśnie w ten sposób zachowywali się wobec funkcjonariuszy zostali zatrzymani. Decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

W sobotę dyżurny komendy powiatowej Policji w Myśliborzu otrzymał zgłoszenie, że na ul. Strzeleckiej samochód osobowy marki BMW uderzył w budynek mieszkalny. Pod wskazany adres skierowano policyjny patrol.

Na miejscu funkcjonariusze zastali 3 osoby: 22–letniego Jakuba I., który kierował autem, oraz dwóch pasażerów 29-letniego Krzysztofa B. oraz 28–letniego Grzegorza G. Zarówno kierowca, jak i pasażerowie byli pod wpływem alkoholu.

Policjanci zatrzymali kierowcę, który jak się okazało miał 1,8 promila alkoholu we krwi. Pozostali mężczyźni utrudniali policjantom wykonywanie czynności. Grozili funkcjonariuszom pozbawieniem życia, odpychali ich, szarpali za ubranie oraz używali słów wulgarnych. Wobec tego cała trójka została zatrzymana.

Krzysztof B, Jakub I. oraz Grzegorz G. są mieszkańcami Myśliborza. Wszyscy są dobrze znani Policji. Byli już karani.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej oraz wywierania przemocą wpływu na czynności funkcjonariuszy. Jakub I. odpowie dodatkowo za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci wystosowali do prokuratury rejonowej wniosek o zastosowania tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanych mężczyzn. Sąd przychylił się do wniosku. Zostali oni aresztowani na 3 miesiące.

 

Powrót na górę strony