Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne samochodowe "dziuple" rozbite

Data publikacji 14.10.2008

Dwie osoby zatrzymane, zabezpieczone części do samochodów różnych marek, odzyskana toyota corolla i honda acord skradzione kilka dni wcześniej w Markach i w Warszawie to wynik przeprowadzonych dwudniowych działań policjantów z Wołomina. Funkcjonariusze zabezpieczyli również samochody noszące ślady przerabiania pól numerowych. Jednego z zatrzymanych sąd rejonowy aresztował na 3 miesiące, a wobec drugiego zastosował policyjny dozór.

Kryminalni z Wołomina przeprowadzili dwudniowe działania skierowane przeciwko przestępczości samochodowej. Praca operacyjna oraz uzyskane informacje pozwoliły funkcjonariuszom na wytypowanie, kontrolę i likwidację "dziupli" samochodowych na terenie powiatu wołomińskiego.

Już pierwszego dnia na jednej z posesji w Dąbrówce funkcjonariusze odkryli przydomowy warsztat samochodowy, a w nim częściowo rozebraną z odciętym przodem i wyciętymi numerami nadwozia toyotę corollę, oraz dwa elementy karoserii przodu toyoty. Jeden posiadający numery nadwozia, drugi bez numerów, ukryty w części ładunkowej zaparkowanego na posesji dostawczego iveco. Po dokładnym sprawdzeniu elementów karoserii toyoty i części policjanci ustalili, że samochód został skradziony ubiegłej nocy w Markach. Pojazdy i części trafiły na policyjny parking, a 34-letni Piotr P., właściciel posesji do policyjnej celi.

Kolejny dzień działań kryminalnych to zabezpieczona toyota avensis, odzyskana honda skradziona z Warszawy, oraz zabezpieczona toyoty yaris. Kontrolując podziemny garaż na jednym z osiedli w Markach policjanci natrafili na toyotę avensis, która według uzyskanych informacji miała pochodzić z przestępstwa. Sprawdzenie pojazdu, a w szczególności elementów nadwozia z numerami identyfikacyjnymi pojazdu, potwierdziło przypuszczenia policjantów, że auto może pochodzić z przestępstwa. Funkcjonariusze zabezpieczyli samochód na policyjnym parkingu do badań mechanoskopijnych.


Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze udali się do miejscowości Wszebory w gminie Dąbrówka, gdzie według zebranych informacji miała znajdować się kolejna "dziupla" samochodowa. W pomieszczeniu garażowym policjanci ujawnili hondę accord, po sprawdzeniu której okazało się, że została dwa dni wcześniej skradziona i poszukiwana przez policjantów z warszawskiego Ursynowa. Dalsze sprawdzenia pomieszczeń gospodarczych to ujawnione części karoserii, wyposażenia i dokumentów samochodów takich marek jak fiat, daewoo, honda, z których większość znajdowała się w policyjnych bazach, jako poszukiwane. Kryminalni zabezpieczyli również toyotę yaris na francuskich numerach rejestracyjnych, której elementy karoserii z numerami rejestracyjnymi nosiły ślady przerabiania. W ręce funkcjonariuszy wpadł 29-letni Sławomir B., organizator samochodowej "dziupli". Sąd już aresztował go, na okres 3 miesięcy. Wobec Piotra P. zastosował dozór policyjny.

 

Powrót na górę strony