Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rajd pijanego kierowcy

Data publikacji 14.10.2008

Jechał po pijanemu, uszkodził pięć samochodów, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciekać przed policjantami. Na szczęście 30-letni mężczyzna, który miał 2,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów został zatrzymany przez opolskich policjantów. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawieni wolności.

Wczoraj dyżurny komendy miejskiej w Opolu otrzymał informację o tym, że najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca opla astry uszkodził zaparkowane samochody a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Natychmiast zostały tam skierowane patrole.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili świadków oraz właścicieli uszkodzonych pojazdów – toyoty saris i forda transita. W takcie wykonywania czynności policjanci otrzymali informację, że na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Kościuszki kierowca astry najechał na tył opla corsy. W tym samym momencie funkcjonariusze zauważyli poszukiwany pojazd wjeżdżający w jedną z ulic.

Kierowca opla nie zareagował na znak do zatrzymania się podany przez policjanta i zaczął uciekać. Jadąc dalej uderzył w tył zaparkowanego peugeota 307,a potem wjechał w podwórko. Kierowca próbował uciec z pojazdu, ale na widok zbliżających się policjantów zamknął się w samochodzie i znów próbował odjechać.

Na szczęście policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę i go zatrzymali. 30-letni Arkadiusz N. był nietrzeźwy, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również prawa jazdy, które decyzją sadu zostało mu już wcześniej odebrane.

Teraz odpowie za szereg kolizji, jazdę bez uprawnień, a co najważniejsze - jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawieni wolności.
 

Film Rajd pijanego kierowcy


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rajd pijanego kierowcy (format flv - rozmiar 1.81 MB)

Powrót na górę strony