Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany operator koparki

Data publikacji 14.10.2008

Złotoryjscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego operatora koparki. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 3,2 promila alkoholu w jego organizmie. Jak się okazało, kierowca nie zastosował się także do zakazu sądowego dotyczącego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali do kontroli drogowej w centrum miasta, wykonującą roboty drogowe koparkę. Uwagę policjantów zwrócił fakt, iż operator urządzenia wykonywał bardzo gwałtowne i chaotyczne ruchy "łyżką". Jak się okazało, 38-letni mieszkaniec Bolesławca kierował koparką w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 3,2 promila…

Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna kierował pojazdem naruszając sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do lutego 2009 roku. Nietrzeźwy kierowca został osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony