Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany nietrzeźwy z zakazem wiózł 5 osób

Data publikacji 14.10.2008

Policjanci ze Stargardu zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 22-letni Marcin M. kierował autem pomimo tego, że nie posiada prawa jazdy, a sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Dodatkowo mężczyzna poszukiwany był przez stargardzki sąd.

Około 23 policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego stargardzkiej komendy, na ul. Broniewskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Ford Fiesta. Okazał się nim 22-letni Marcin M., mieszkaniec Stargardu. Mężczyzna kierując tym małym samochodem przewoził 5 pasażerów. Nie było to jednak jego jedyne przewinienie.

Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierowcy woń alkoholu, badanie alkotestem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że mężczyzna w ogóle nie posiada prawa jazdy, ma natomiast zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów do 2014 roku. Ponadto jest poszukiwany 2 nakazami doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego, jak również 2 listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Stargardzie Szczecińskim.

Zgodnie z wydanymi przez sąd nakazami, 22-latek trafił do zakładu karnego. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz wbrew obowiązującemu zakazowi grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony