Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Położył 250 zł na siedzeniu radiowozu

Data publikacji 14.10.2008

W nocy policjanci ruchu drogowego choszczeńskiej komendy zatrzymali mieszkańca Bydgoszczy, który próbował wręczyć im łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ruchu drogowego patrolowali trasę K-10 na odcinku między Reczem a Wapnicą. Kilkanaście minut po północy nieoznakowany radiowóz, którym się poruszali został wyprzedzony przez vw passata. Kierowca pojazdu wykonał ten manewr pomimo oznaczenia jezdni znakiem P3 tj. pojedynczą linią ciągłą. Policjanci zmierzyli prędkość odjeżdżającego samochodu. Videorejestrator wskazał 164 km/h.
Zatrzymany do kontroli drogowej kierowca passata, 29-letni mieszkaniec Bydgoszczy Tomasz D. nie skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy przyjęcia nałożonego przez funkcjonariuszy mandatu karnego w wysokości 700 zł. Próbował załatwić sprawę inaczej. Policjantom oświadczył, że zamiast mandatu da im na dobry obiad. Mimo ostrzeżeń położył na siedzeniu radiowozu 250 zł.

Tomasz D. został zatrzymany. Śniadanie zjadł w policyjnym areszcie. Udzielanie korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną w celu skłonienia jej do naruszenia obowiązków służbowych jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8.
 

Powrót na górę strony