Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany poszukiwany listami gończymi

Data publikacji 14.10.2008

Policjanci z zespołu poszukiwań celowych komendy wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali poszukiwanego od dwóch lat 3 listami gończymi Piotr W. Mężczyzna ścigany był za nielegalne posiadanie broni i obrót dużą ilością narkotyków. Ukrywał się w domku letniskowym pod Gnieznem. Z Piotrem W. zatrzymano jeszcze dwóch innych przestępców, u których znaleziono narkotyki.

Piotr W. poszukiwany był od 2006 roku listami gończymi wydanymi przez sąd w Poznaniu. W określonym czasie mężczyzna ten nie stawił się w zakładzie karnym, gdzie miał odbyć karę 5 lat pozbawienia wolności za nielegalne posiadanie broni palnej i handel znaczną ilością narkotyków. Ukrywając się przed organami ścigania bardzo często zmieniał adresy oraz posługiwał się fałszywymi nazwiskami i kilkoma telefonami komórkowymi

Policjanci z zespołu poszukiwań celowych do zatrzymania Piotra W. przygotowywali się kilka miesięcy. Akcję zatrzymania zaplanowano na godziny popołudniowe na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Policjanci dokładnie wiedzieli, że w jednym z domków letniskowych nad jeziorem w Kłecku mężczyzna przebywa. Wspólnie z antyterrorystami namierzyli domek, w którym przestępca przebywał. Kiedy skrycie podchodzili do niego, nagle wybiegli ze środka trzej mężczyźni. Policjanci szybko ich jednak złapali. Wśród nich był poszukiwany Piotr W.

Przeszukując pomieszczenia budynku, policjanci znaleźli pistolet pneumatyczny i plastikowy. Ponadto, zabezpieczono prawie 300 sztuk tabletek ekstazy i kilkadziesiąt zastrzyków z anabolikami.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani. Piotr W. trafił do zakładu karnego, w którym powinien już przebywać od 2006 roku, natomiast dwóm pozostałym zatrzymanym, czyli Krzysztof M. i Robert P. trafili do aresztu za posiadanie i rozprowadzanie znacznych ilości narkotyków.

W tej chwili policjanci szczegółowo analizują, czym Piotr W. zajmował się w czasie kiedy ukrywał się przed Policją. Czy pistolet pneumatyczny i plastikowa zabawka były wykorzystywane w popełnieniu przez niego przestępstw.
 

  • Krzysztof M.
  • Piotr W.
  • Robert P.
Powrót na górę strony