Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych

Data publikacji 14.10.2008

Dziś 350 uczniów klas 1-3 warszawskich szkół podstawowych wzięło udział w "Lekcji bezpieczeństwa" przygotowanej przez policjantów komendy stołecznej Policji, pracowników Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, firmę SKANSKA i fundację Nadzieja Doroty Stalińskiej. Najmłodsi w towarzystwie funkcjonariuszy przebranych za krecika i inne policyjne maskotki uczyli się, jak bezpiecznie przechodzić przez ruchliwą ulicę oraz zapoznawali się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zajmujący się prewencją kryminalną wspólnie z policyjnymi związkami zawodowymi, firmą SKANSKA i Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego urzędu m.st. Warszawy zainicjowali działania profilaktyczne mające na celu promowanie bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych. Punktualnie o 9.30 funkcjonariusze przebrani za policyjne maskotki, w tym krecika (maskotkę śródmiejskiej komendy) przeprowadzali dzieci przez jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Warszawie (Marszałkowska / Świętokrzyska), ucząc tym samym najmłodszych właściwych nawyków dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

Następnie dla uczniów zorganizowano w teatrze "Bajka" przedstawienie teatralne pod tytułem "Lekcja Bezpieczeństwa". W czasie spektaklu zorganizowanego przy współudziale Fundacji Nadzieja należącej do Pani Doroty Stalińskiej, dzieci miały okazję zobaczyć zawodowy pokaz pierwszej pomocy oraz zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Miały także okazję wziąć udział w konkursie dotyczącym bezpiecznych zachowań. Dla każdego malucha przygotowano drobne upominki.
 

Powrót na górę strony