Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Urząd Marszałkowski wspiera łódzką Policję

Data publikacji 14.10.2008

Dziś w południe w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi marszałek województwa Włodzimierz Fisiak i komendant wojewódzki Policji w Łodzi mł. insp. Lech Biernat uroczyście podpisali umowę dotyczącą dotacji w wysokości 100 tys. złotych na zakup badawczego stanowiska komputerowego.

Sprzęt wzbogaci możliwości laboratorium kryminalistycznego komendy wojewódzkiej Policji w Łodzi. Posłuży między innymi do poprawy jakości zapisów wizyjnych z tak powszechnych już w wielu instytucjach i na licznych obiektach systemów monitorowania ze szczególnym uwzględnieniem tych ze stadionów, banków, centrów handlowych, parkingów czy stacji paliw. Takie zapisy są często bardzo istotnym elementem dowodowym, a zakupione stanowisko komputerowe ze specjalistycznym oprogramowaniem znaczenie poprawi jakość zdjęć osób i rzeczy uwiecznionych na monitoringu. Niewątpliwie będzie to miało wpływ na skuteczniejszą identyfikację sprawców przestępstw.

Warto dodać, że jest to kolejna dotacja przekazana łódzkiej Policji przez Urząd Marszałkowski. W 2007 roku KWP w Łodzi otrzymała dofinansowanie w wysokości 1.340.000 złotych na zakup ruchomego stanowiska kryminalistycznego, motocykli honda, sprzętu dla pirotechników oraz wyposażenia wojewódzkiego stanowiska kierowania. W 2008 roku pomoc finansowa w wysokości miliona złotych została wykorzystana na zakup 29 radiowozów.
 

Powrót na górę strony