Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Członkowie zarządu działali na szkodę firmy

Data publikacji 15.10.2008

Czterech członków zarządu jednej z największych radomszczańskich spółek zatrzymali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami z Radomska. Zatrzymanym przedstawiono m.in. zarzuty działania na szkodę firmy przez co doprowadzili do strat sięgających co najmniej 340 tys. złotych a także celowe działania zmierzające do uniemożliwienia zaspokojenia roszczeń blisko 100 wierzycieli.

Policjanci pracowali przy tej sprawie od dłuższego czasu. Na trop przestępczego procederu wpadli radomszczańscy funkcjonariusze. Z uwagi na skalę postępowanie przejęli stróże prawa zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą z komendy wojewódzkiej. Na bazie bardzo obszernego materiału dowodowego wczoraj doszło do zatrzymań czterech członków zarządu.

Wśród podejrzanych jest 48-letnia kobieta i trzech mężczyzn w wieku 39,45 i 46 lat. W Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim przedstawiono im szereg zarzutów z kodeksu karnego oraz kodeksu spółek handlowych obejmujące 2005 rok. Jeden z nich dotyczy udaremnienia zaspokojenia należności wierzycieli w ten sposób, że utworzyli spółkę zależną, do której przemieścili produkcję własnych wyrobów, przekazali jej zapasy posiadanych wyrobów, towarów i materiałów.

Na poczet grożących kar policjanci zabezpieczyli cztery samochody oraz sprzęt rtv łącznej wartości blisko 160 tys. złotych.

W stosunku do zatrzymanych prokurator wydał także decyzję o zakazach opuszczania kraju, zakazy pełnienia funkcji członka zarządu w spółkach kapitałowych oraz poręczenia majątkowe. Podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony