Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili i okradli w trakcie odbywania kary

Data publikacji 15.10.2008

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili i okradli z narzędzi pracownika miejscowego cmentarza. Dwaj bracia dokonali przestępstwa w czasie, gdy wykonywali na rzecz gminy prace społeczne zasądzone jako karę za wcześniejsze przestępstwa. Trafili do policyjnego aresztu. Za rozbój grozi im kara do 12 lat więzienia.

O pobiciu na cmentarzu Policję powiadomił wczoraj około godz. 10:00 sam poszkodowany. 57-letni mieszkaniec Puław tego dnia pracował przy renowacji pomnika na terenie miejscowego cmentarza. Podczas przerwy poszedł on do sklepu, wtedy właśnie został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Sprawcy rzucili się na niego z pięściami i bili go po twarzy, a gdy się przewrócił, kopali go po całym ciele. Ukradli mu pieniądze, papierosy, zapalniczkę i narzędzia murarskie.

Poszkodowany 57-latek podał policjantom opis sprawców. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z Niemiec zatrzymali ich. Byli to dwaj bracia z Garbowa w wieku 20 i 25 lat. Pierwszego z nich -20 latka policjanci zatrzymali w pobliżu miejsca zdarzenia. Był pijany, miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Drugi z braci zatrzymany został wieczorem we własnym domu, dwie minuty po tym, jak wrócił z pogotowia, które zabrało go gdy kompletnie pijany przewrócił się na ziemię i rozbił sobie głowę.
 

Powrót na górę strony