Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małżeństwo szukane z 20 powodów

Data publikacji 15.10.2008

Prokuratury i sądy w całej Polsce wydały 20 podstaw do ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego, Jacka P. i Mirosławy P. Za 39-latkiem wydano 3 listy gończe, za jego 31-letnią żoną list gończy. Małżeństwo odpowie między innymi za wyłudzenia pieniędzy w kwocie 400 tys. złotych od jednej z firm działającej na terenie całego kraju. Policjanci z Bielan zatrzymali parę oszustów w stadninie koni pod Mrągowem. Dzisiaj oboje zostaną przewiezieni do zakładu karnego.

Nad sprawą bielańscy policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą pracowali od kilku miesięcy. Z uwagi na to, że poszukiwane małżeństwo ciągle zmieniało miejsce zamieszkania i swoje dane personalne, zatrzymanie ich wydawało się prawie niemożliwie. Jednak funkcjonariusze stale "deptali im po piętach". Ich żmudna i ciężka praca wczoraj przyniosła oczekiwane efekty.

Jacek P. i Mirosława P. podejrzewani są między innymi o wyłudzenie 400 tys. złotych na szkodę jednej z firm działającej na terenie całego kraju oraz usiłowanie wyłudzenia ponad 1 miliona złotych. Przeciwko nim prowadzona jest też sprawa oszustwa na internetowym portalu aukcyjnym. To jednak nie wszystkie naruszenia prawa jakie ma na swoim koncie "pomysłowe" małżeństwo. 39-letni Jacek P. był poszukiwany trzema listami gończymi przez sąd i prokuraturę w Kartuzach i Bydgoszczy między innymi za oszustwo i wypadek drogowy. Ponadto prokuratury w Chodzieży, Kartuzach, Nowym Dworze Mazowieckim, dla Warszawy Mokotowa oraz sąd rejonowy w Łodzi zarządziły poszukiwania w celu ustalenia jego miejsca pobytu.

Żona Jacka P., 31-letnia Mirosława P. również była szukana przez wymiar sprawiedliwości. Prokuratura w Kartuzach również wydała za nią list gończy. Oprócz tego kobieta była poszukiwana w celu ustalenia miejsca pobytu przez prokuraturę w Kartuzach, Lublinie, Przemyślu, Krakowie, Toruniu, Żarach oraz przez prokuratury dla Warszawy Żoliborza, Pragi Północ, Ochoty i Mokotowa. 31-latka ma na swoim koncie liczne oszustwa.

Wczoraj w nocy policjanci z Bielan pojechali do Mrągowa, gdyż posiadali informację, że w jednej ze stadnin koni, pod Mrągowem, ukrywa się poszukiwane małżeństwo. Funkcjonariusze posiadali również wiedzę, że ludzie ci posługują się danymi innych osób, posiadają również fałszywe dokumenty. Około 05:00 rano policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z komendy powiatowej w Mrągowie, zatrzymali 39-letniego mężczyznę. Okazało się, że pojazd, którym poruszał się Jacek P. ma sfałszowaną dokumentację dotycząca jego zakupu. Chwilę później w rękach policjantów była również Mirosława P.

Dzisiaj małżeństwo zostanie przewiezione do najbliższego zakładu karnego. Zanim jednak najbliższe miesiące spędzą za kratkami policjanci i prokuratura przedstawią im kolejne zarzuty. Wnikliwie zastaną zbadane zabezpieczone dokumenty, które z pewnością dostarczą kolejnych dowodów obciążających oszustów. Sprawa ma charakter rozwojowy.
 

Powrót na górę strony