Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Matki z promilami

Data publikacji 15.10.2008

Ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie miała 28-letnia matka opiekująca się swoją córką. Elżbietę Ł. zatrzymali policjanci z Wołomina powiadomieni przez znajomego kobiety. Dziecko trafiło pod opiekę sąsiadki, a pijana matka do policyjnej celi. Dziś po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego dziecka. Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego zatrzymali 27-latkę, która pijana opiekowała się 10-miesięczną córką. Kobieta miała ponad 3 promille alkoholu w organizmie.

Wczoraj kilka minut przed północą policjanci z wołomińskiej komendy otrzymali wezwanie na ulicę Słoneczną, gdzie w jednym z mieszkań miała przebywać nietrzeźwa kobieta wraz z małoletnią córką. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Przed budynkiem zastali mężczyznę, który oświadczył, że jest znajomym kobiety i to on wzywał policję. Wskazał lokal, gdzie miała przebywać kobieta.


Pod wskazanym adresem policjanci zastali kobietę, od której wyraźnie czuć było woń alkoholu. W mieszkaniu, w którym panował ogólny nieład znajdowała się również 6-letnia Klaudia, córka kobiety. Dziecko pomimo późnej pory nocnej nie spało i cały czas płakało. W trakcie rozpytania, kobieta bełkotliwa mową oświadczyła, że nie posiada w Wołominie rodziny, prosiła o przekazanie córki pod opiekę sąsiadki.

Pijana matka 28-letnia Elżbieta Ł. trafiła do policyjnej celi, w organizmie miała ponad 1,6 promila alkoholu. Dziewczynkę policjanci przekazali pod opiekę sąsiadki. Jeszcze dziś po wytrzeźwieniu kobieta usłyszy zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego dziecka. Sprawą zajmie się również sąd rodzinny i nieletnich.

Z kolei wczoraj, około 16:30 policjanci patrolujący ulice Tomaszowa zostali powiadomieni przez anonimową osobę o tym, że przy fontannie w centrum miasta przebywa pijana kobieta, która opiekuje się małym dzieckiem. Policjanci zaraz po otrzymaniu informacji udali się we wskazane miejsce. Zastali tam 27-letnią Magdalenę P. – mieszkankę Tomaszowa. Była kompletnie pijana, wynik badania wskazał ponad 3 promille alkoholu w organizmie. Pod jej "opieką" znajdowała się 10-miesięczna córeczka. Pijana matka została zatrzymana i odwieziona do izby wytrzeźwień, zaś dziecko oddano pod opiekę babci.

Policjanci ustalają czy kobieta swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mogła narazić swoje dziecko na bezpośrednią utratę zdrowia lub życia.

 

Powrót na górę strony