Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy i alkohol na giełdzie spożywczej

Data publikacji 15.10.2008

Policja zatrzymała mężczyznę, który na giełdzie spożywczej przy ul. Pancerniaków w Lublinie sprzedawał nielegalny alkohol i papierosy. W jego samochodzie i mieszkaniu teściowej mężczyzny, policjanci znaleźli niemal 9,5 tys. paczek papierosów i ponad 100 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Policjanci z komisariatu VI zatrzymali wczoraj po południu przy ul. Pancerniaków w Lublinie 46-letniego mężczyznę, który na miejscowej giełdzie spożywczej sprzedawał papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W jego samochodzie mundurowi znaleźli niemal 1000 paczek nielegalnych papierosów i blisko 30 litrów alkoholu w butelkach z etykietami znanych producentów. Policjanci przeszukali również mieszkanie teściowej zatrzymanego, znajdujące się w Kalinówce. Tam znaleźli prawie 8,5 tys. paczek papierosów różnych marek i ponad 70 litrów alkoholu.

Jak się okazało cztery dni wcześniej, 10 października br. policjanci zatrzymali na giełdzie tego samego 46-latka, posiadającego wówczas w bagażniku samochodu zarówno papierosy, jak i alkohol. Mężczyźnie postawiono wówczas zarzut posiadania nielegalnych wyrobów alkoholowych i tytoniowych, zabezpieczono na poczet kary 2 tys. zł i po przesłaniu materiałów do prokuratury, zwolniono.

Mężczyzna został zatrzymany i jutro doprowadzony będzie do lubelskiej prokuratury z zarzutem posiadania i oferowania do sprzedaży papierosów i alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Film Nielegalne papierosy i alkohol na giełdzie spożywczej


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nielegalne papierosy i alkohol na giełdzie spożywczej (format flv - rozmiar 1.74 MB)

Powrót na górę strony